Вкусна оброк салата со пилешко и пченка

Вкусна оброк салата со пилешко и пченка

Одлична пилешка салата со пченка и шампињони за лесен ручек…

Состојки:

  • 100 гр варена пченка
  • 150 гр зготвено пилешко
  • 100 гр бланширани шампињони
  • сол
  • 2 дл кисела павлака
  • семки од сончоглед
  • мелен сусам

Начин на подготовка:

  1. Пилешкото исечкајте го ситно, а шампињоните на листови. Измешајте пилешко, пченка и шампињони, посолете, додајте павлака и сè убаво измешајте.
  2. На крај зачинете со семки од по желба.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text