Еве како да направите домашен леб брзо и лесно: Крцкава кора, а внатре мек како душа

Еве како да направите домашен леб брзо и лесно: Крцкава кора, а внатре мек како душа

Крцкава кора, а внатре мек како душа…

Состојки:

  • 400 мл млака вода
  • 1 лажичка шеќер
  • 25 гр свеж квасец или една кесичка сув
  • 650 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • малку масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text