Природна напивка која ќе ви помогне да го исчистите организмот и ќе ви ја даде потребната енергија

Природна напивка која ќе ви помогне да го исчистите организмот и ќе ви ја даде потребната енергија

Природна напивка која ќе ви помогне да го исчистите организмот и ќе ви ја даде потребната енергија.

Состојки:

  • 1 морков
  • 1 мандарина
  • 1 јаболко
  • 1/2 банана
  • сок од 1/2 лимон
  • 1 лажичка мед
  • 300 мл вода

Начин на подготовка:

  1. Во блендер ставете вода и на кругови сечкан морков. Додајте сечкано јаболко, банана, цеден сок од мандарина и лимон. Ставете и една лажичка мед. Изблендирајте и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text