Брзи слатки колачиња од банана и бисквити

Брзи слатки колачиња од банана и бисквити

Брзи слатки колачиња од банана и бисквити.

Состојки:

  • 200 гр кокос
  • 2 банани
  • 200 гр шеќер во прав
  • 200 гр мелени бисквити

Начин на подготовка:

  1. Испасирајте ги бананите и додајте шеќер во прав. Сè заедно добро измешајте. Ставете 100 гр кокос и мелени бисквити. 
  2. Кога ќе добиете изедначена смеса, со раце обликувајте топчиња и извалкајте ги во останатиот кокос.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text