Направете сами средство за чистење на рерната

Направете сами средство за чистење на рерната

Направете сами средство за чистење на рерната.

Состојки:

  • 1/4 шолја детергент за садови
  • 1/2 шолја сок од лимон
  • 1 шолја оцет
  • 1 1/4 шолја вода

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во шише со распрскувач, па нежно протресете за состојките добро да се измешаат.
  2. Пропрскајте ја рерната, оставете малку да делува и со малку труд рерната ќе изгледа како нова.

singlepost_text