Погача полнета со путер и павлака: Мека и вкусна

Погача полнета со путер и павлака: Мека и вкусна

Погача полнета со путер и павлака. Мека и вкусна…

Состојки:

 • 600 гр брашно
 • 8 гр сув квасец
 • 1 јајце
 • 100 мл масло
 • 2 лажички сол
 • 300 мл млеко
 • 200 гр кисела павлака
 • 1 лажичка шеќер
 • 100 гр путер
 • жолчка за премачкување
 • мак за посипување

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

singlepost_text