Ова овошје ги брише брчките како од шега

Ова овошје ги брише брчките како од шега

Ова овошје ги брише брчките како од шега!

Поради лимонската киселина ананасот можете да го користите за успешно отстранување на мртви клетки од кожата кои се причина за појавата на брчки.

Нанесете круг или парче од ова овошје (претходно отстранете ја кората) директно на лице или измешајте еднакви количини ананас и сок од ова овошје, во тоа натопете памучна вата и со неа ставајте преку деловите од лицето каде брчките се највидливи.

Оставете да делува 10 до 15 минути па измијте со топла вода.

Правете го ова два пати дневно месец дена во континуитет.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text