Ручек за целото семејство: Пиперки полнети со вкусен фил, прелиени со неутрална павлака

Ручек за целото семејство: Пиперки полнети со вкусен фил, прелиени со неутрална павлака

Пиперки полнети со вкусен фил, прелиени со неутрална павлака.

Состојки:

 • 8 црвени пиперки
 • 500 гр мелено месо
 • 1 кромид, лук
 • 2 компири
 • 1 морков
 • 1 домат
 • сол, бибер, сув зачин, слатка пипер
 • зачин, свеж магдонос
 • 1 јајце
 • 200 мл неутрална павлака
 • 1 дл вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“:

singlepost_text