Природна напивка за слабеење од 4 состојки

Природна напивка за слабеење од 4 состојки

Мастите во телото, а посебно во пределот на стомакот се проблем за многу луѓе. Меѓутоа постои рецепт за одлична напивка кое ги елиминира мастите за само неколку дена.

Состојки:

  • 250 мл вода
  • 2 лажици мед
  • 1 лажица цимет
  • 1/2 лимон

Начин на подготовка:

  1. Ставете вода да се загрее, па исцедете сок од половина лимон. Потоа во еден сад измешајте ги сите наведени состојки како би се изедначиле.

singlepost_text