Здрава крем чорба со која ќе го исчистите телото од отрови

Здрава крем чорба со која ќе го исчистите телото од отрови

Здрава чорба која ќе ви помогне во чистењето од токсини.

Состојки:

 • 300 гр спанаќ
 • 300 гр брокули
 • 1 главица кромид
 • 1 чешне лук
 • магдонос
 • 1 коренц целер
 • 1 компир
 • сол
 • бибер
 • 2 лажици масло

Начин на подготовка:

 1. Во тенџере издинстајте кромид и целер па додајте спанаќ и брокули. Налијте вода и гответе околу половина час. Сè измиксајте со миксер, додајте сол и бибер и свеж магдонос.
 2. Доколку сакате да го исчистете телото од токсини, еден цел ден за сите оброци јадете ја оваа чорба и пијте многу вода.

Добар апетит!

singlepost_text