Наполеон топчиња: Ситни колачи од плазма, млеко и чоколадо – се топат во уста

Наполеон топчиња: Ситни колачи од плазма, млеко и чоколадо – се топат во уста

Ситни колачи од плазма, млеко и чоколадо – се топат во уста…

Состојки:

  • 300 гр слатка павлака
  • 230 гр мелена плазма
  • 150 гр кондензирано млеко
  • 2 лажици карамел фил

Начин на подготовка:

  1. Во сад измешајте слатка павлака, кондензирано млеко и карамел фил. Матете со жица додека смесата не се соедини, но да остане густа. Потоа полека додајте ја мелената плазма и добро измешајте, па оставете во фрижидер 2 часа. Потоа формирајте топчиња и украсете со рендано или растопено чоколадо.

Уживајте!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

 

singlepost_text