Највкусните чоколадни бомбици од само 4 состојки

Највкусните чоколадни бомбици од само 4 состојки

Рецепт за највкусните чоколадни бомбици од само 4 состојки.

Состојки:

  • 400 гр кондензирано млеко
  • 40 гр чоколадо
  • чоколадни трошки
  • 30 гр путер

Начин на подготовка:

  1. Во тенџере растопете го путерот, а потоа додадете го кондензирано млеко и сечканата чоколада. Гответе и мешајте додека смесата малку не згусне. Префрлет во чинија и ставете во фрижидер 2 часа. Потоа формирајте топчиња и валкајте ги во чоколадни трошки.

Уживајте!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

 

singlepost_text