Пица од бајат леб

Пица од бајат леб

Направете пица од бајат леб.

Состојки:

  • стар тост леб
  • кашкавал
  • шунка Пекабеско
  • 2 јајца
  • малку млеко
  • сол
  • оригано

Начин на подготовка:

  1. Стар (а може и нов) тост леб ставете го директно од пакувањето во корито направено од фолија. Помеѓу секое парче леб ставајте по лист кашкавал и шунка.
  2. Разматете 2 јајца и малку млеко, посолете, па прелијте преку целиот леб. Посипете со оригано. Замотајте го лебот во фолијата и ставете во рерна да се пече на 180 степени околу 15 минути.

Добар апетит!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

 

singlepost_text