Тестенини со кајмак: Брзо се прават, а вкусот е фантастичен

Тестенини со кајмак: Брзо се прават, а вкусот е фантастичен

Брзо се прават, а вкусот е фантастичен…

Состојки:

  • 500 гр тестенини
  • 200 гр кајмак
  • 2 дл кисела павлака Пекабела
  • сол
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Тестенините згответе ги во вода со малку сол и масло.
  2. Кајмакот измешајте го со кисела павлака и, ако е потребно, малку посолете.
  3. Во врелиите тестенини кои сте ги процедиле, ставете го кајмакот со кисела павлака и добро измешајте.
  4. Јадењето послужете го топло.

Добар апетит!

 

singlepost_text