Неодоливи чоколадни топчиња – готови за 10 минути!

Неодоливи чоколадни топчиња – готови за 10 минути!

Неодоливи чоколадни топчиња – готови за 10 минути!

Состојки:

  • 200 гр наполитанки со вкус на лешник
  • 100 гр чоколаден крем
  • нутела или еурокрем
  • 150 гр млечно чоколадо за декорација
  • 3 лажици сечкани лешници за декорација

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги состојките како што е прикажано во видеото. Од масата направете топчиња и украсете ги со млечно чоколадо и сечкани лешници.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бебина кујна“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text