Сочно и вкусно пилешко месо

Сочно и вкусно пилешко месо

Сочно и вкусно пилешко месо…

Состојки:

  • 500 гр пилешко бело месо
  • 100 гр сланина Пекабеско
  • малку масло
  • 150 гр рендан кашкавал
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте го белото месо на тенки парчиња. Пропржете ја на малку масло исечканата сланина и додајте бело месо. Посолете и побиберете по вкус.
  2. Кога месото ќе биде готово, посипете го со рендан кашкавал. Послужете топло со ориз.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text