Смути кое ќе ви даде енергија за почеток на денот

Смути кое ќе ви даде енергија за почеток на денот

Ова смути ќе ви ги даде сите потребни хранливи материи да го започнете денот полни со енергија.

Состојки:

  • 3 киви
  • 1 банана
  • 2 шолји бејби спанаќ
  • 50 гр овесни снегулки
  • 1 шолја бадемово млеко
  • 250 гр грчки јогурт

Начин на подготовка:

  1. Во блендер прво ставете млеко, овесни снегулки и спанаќ и изблендирајте добро додека не добиете изедначена маса. Потоа додајте грчки јогурт и овошје и блендирајте додека масата не стане компактна.
  2. Послужете и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text