Брзо и лесно направете вкусен протеински ручек: Плескавици со јајца

Брзо и лесно направете вкусен протеински ручек: Плескавици со јајца

Брзо и лесно направете вкусен протеински ручек.

Состојки:

  • 400 гр мелено месо
  • сол
  • бибер
  • 1 лажичка мелена пипер
  • 1 лажица презла
  • 1 лажица масло
  • 1 главица кромид
  • 3 јајца

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text