Еве како се прават најдобрите гриз кнедли за супа

Еве како се прават најдобрите гриз кнедли за супа

Еве како се прават најдобрите гриз кнедли за супа.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 4 лажици масло
  • 8 лажици гриз
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, додајте масло и сол по вкус. Измешајте и причекајте неколку минути.
  2. Згответе во супа, намалете ја температурата.
  3. Гответе 5 минути, поклопете и кога ќе се зголемат, готови се!

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text