Здрави палачинки од банана и јајца

Здрави палачинки од банана и јајца

Доколку сакате здрав доручек, еве вистински рецепт за вас!

Испасирајте една банана и разматете две јајца. Ова добро измешајте го, додајте малку цимет и лажичка овесни снегулки.

Намастете тава со маслиново масло и загрејте. Печете палачинки неколку минути од двете страни.

Ќе добиете идеални протеински палачинки.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text