Совршена чоко плазма торта – брзо се прави, без печење

Совршена чоко плазма торта – брзо се прави, без печење

Совршена чоко плазма торта – без печење!

Состојки:

  • пишкоти
  • 200 гр чоколдо
  • 200 мл слатка павлака
  • 130 гр маргарин
  • 150 гр мелени плазма бисквити
  • 2 лажички павлака
  • сок од портокал или млеко за потопување на пишкотите

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text