Микс од банана и бадемово млеко за здрав почеток на денот

Микс од банана и бадемово млеко за здрав почеток на денот

Микс од банана и бадемово млеко за здрав почеток на денот.

За овој микс кој ви го препорачуваме за здрав почеток на денот, потребна е една поголема банана, бадемово или соино млеко, овес, јаворов сируп, лажичка цимет и лажица путер од кикирики.

Она што е важно да се нагласи, ова смути е веганска напивка која пружа енергија.

Начинот на подготовка е многу едноставен – сите состојки ставете ги во блендер и измиксајте.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

 

singlepost_text