Домашни уштипци – меки и вкусни

Домашни уштипци – меки и вкусни

Тесто меко како пена, идеално појадок или вечера.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 250 гр пченично брашно
  • 1/2 прашок за печиво
  • 1,5 дл кисела вода
  • 2 дл јогурт
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1. Скршете јајца, потоа додајте брашно и прашок за печиво. Додајте јогурт и кисела вода. Посолете и убаво разматете со жица за смесата да биде погуста отколку онаа за палачинки.
  2. Потопете лажица во врело масло, а потоа со неа земајте од смесата и спуштајте во врелото масло.
  3. Пржете кратко од двете страни, додека уштипците не поруменат. Префрлете на чинија со хартија.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text