Природен рецепт за слабеење: Потребни ви се лимон и јаболка

Природен рецепт за слабеење: Потребни ви се лимон и јаболка

Природен рецепт за слабеење.

Состојки:

  • 3 лимони
  • 4 јаболка
  • 2 л вода

Начин на подготовка:

  1. Во тенџере со вода ставете 3 исечени јаболка на кругови и 2 лимони. Оставете да зоврие. За тоа време, на дното од бокалот ставете 1 сечкано јаболко и 1 лимон. Кога смесата ќе зоврие, извадете го овошјето на чинија, а водата истурете ја во бокалот. Оставете да се излади и пијте.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text