Брз и кремаст десерт кој ќе го обожавате – за 5 минути

Брз и кремаст десерт кој ќе го обожавате – за 5 минути

Брз и кремаст десерт кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 1 лимон (сок и кора)
  • 220 мл слатка павлака
  • 250 гр јогурт со вкус на лимон
  • лимончело

Начин на подготоква:

  1. Изматете ја слатката павлака, па додадете ја кората од лимон и сокот од лимон. Соединете со миксер, па додајте јогурт и лимончело по желба. Сервирајте во чаша, и декорирајте по желба.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text