Брза, вкусна и кремаста торта со банани

Брза, вкусна и кремаста торта со банани

Брза, вкусна и кремаста торта со банани.

Состојки:

  • 500 мл шлаг
  • 400 гр кисела павлака
  • 350 гр мелени бисквити
  • 100 гр чоколадо
  • 70 гр шеќер во прав
  • 5-6 банани
  • 1 лимон

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text