Брза пита со јаболка: Едноставен колач кој успева секогаш

Брза пита со јаболка: Едноставен колач кој успева секогаш

Одличен рецепт за пита со јаболка.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1 чаша јогурт (или млеко)
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • половина чаша масло
  • 2 и пол чаши брашно
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • рендана кора од еден лимон
  • 1 кг јаболка, цимет + 3-4 лажици шеќер за фил

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text