Супер брза крем салата со пченка и павлака

Супер брза крем салата со пченка и павлака

Супер брза крем салата со пченка и павлака.

Состојки:

  • 500 гр пченка
  • 200 гр павлака
  • 100 гр мајонез
  • 1 лажичка сол
  • 1/2 лимон
  • 1 главица кромид

Начин на подготовка:

  1. Пченката згответе ја, процедете и измијте со ладна вода. Измешајте павлака, мајонез, исечкан кромид, исцеден лимон. Додајте пченка, измешајте и салатата е готова.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text