Најдобриот рецепт за паприкаш со говедско

Најдобриот рецепт за паприкаш со говедско

Вкусен паприкаш кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 600 гр говедско месо
  • 1 кг компири
  • 2 главици кромид
  • 1 морков
  • 2 пиперки
  • 1 чешне лук
  • зачини: сол, суви зачини, црвена пипер, ловоров лист

Начин на подготовка:

  1. Пропржете го кромидот, морковот, пиперката и лукот. Додадете компири и месо. Додадете зачини. Налијте вода и гответе!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кујна за 10“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text