Босанска пита: Нема посочен доручек, а готова е за миг

Босанска пита: Нема посочен доручек, а готова е за миг

Ви донесуваме едноставен рецепт за босанска пита…

Состојки:

  • 800 гр компири
  • 100 гр брашно
  • 200 гр павлака
  • 3 јајца
  • 1 главица кромид
  • сол
  • бибер
  • масло

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text