Неодолива Милка торта: Фантастичен кремаст десерт

Неодолива Милка торта: Фантастичен кремаст десерт

Фантастичен кремаст десерт кој не се пече.

Состојки:

  • 1 л млеко + 150 мл млеко за потопување на бисквитите
  • 160 гр пудинг од ванила (4 кесички)
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 125 гр путер
  • 160 гр бело чоколадо
  • 160 гр чоколадо со лешници
  • 150 гр бисквити

Состојки за декорација:

  • шлаг
  • чоколаден топинг

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text