Еве како да направите тесто од кеса за вкусни лепињи

Еве како да направите тесто од кеса за вкусни лепињи

Еве како да направите тесто од кеса за вкусни лепињи…
Универзалното тесто ставете го во кеса, па во фрижидер. Дури и по два дена можете ги испечете овие убави лепињи.

Потребни се тесто од леб (квасец, сол, шеќер, брашно, вода) и масло.

 

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text