Кајгана тортиља со сирење – брза и вкусна вечера

Кајгана тортиља со сирење – брза и вкусна вечера

Кајгана тортиља: Едноставен рецепт за вкусна вечера.

Состојки:

  • 4 тортиљи
  • 4 јајца
  • 130 гр сирење
  • 1 домат
  • 50 гр путер

Начин на подготовка:

  1. Потопете ги тортиљите во вода, па потоа во тава загрејте малку путер. Ставете тортиља, па преку скршете јајца и разматете. Раширете по цела тортиља и потоа посипете со малку рендано сирење. Кога јајцето ќе се испече, свртете. Ставете два круга домат на средина и малку посолете. Преклопете од двете страни. Печете уште кратко и послужете.

Добар апетит!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text