Најкремастиот колач кој сте го пробале

Најкремастиот колач кој сте го пробале

Одлична комбинација…

Состојки:

 • 500 мл слатка павлака
 • 200 гр крем сирење
 • 2 кесички ванилин шеќер
 • 150 гр бел еурокрем
 • 150 гр темен еурокрем
 • 1 пакување пишкоти (105 гр)
 • 150 мл млеко
 • сечкано чоколадо за декорација
 • сечкани чоколадни наполитанки за декорација

Начин на подготовка:

 1. Крем сирењето и ванилиниот шеќер соединете ги. Слатката павлака разматете ја, па додајте крем сирење и добро измешајте. Смесата поделете ја на 2 еднакви дела. Потоа во еден дел додајте светол еурокрем, а во друг темен.
 2. Во тепсија редете пишкоти потопени во млеко, па преку прво темен фил, убаво израмнете, а потоа ставете светол фил. Декорирајте по желба.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кувајмо лако“:

singlepost_text