Колач со лешници и какао – мек и неодолив…

Колач со лешници и какао – мек и неодолив…

Едноставен, а неодолив колач…

Состојки:

 • 4 јајца
 • прстофат сол
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 200 гр шеќер
 • 100 гр сечкани или мелени лешници
 • 150 гр брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 40 гр какао
 • 200 мл јогурт
 • 100 мл масло
 • шеќер во прав за декорација
 • вишни за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text