Совршен колач без печење – кремаст и неодолив…

Совршен колач без печење – кремаст и неодолив…

Совршен колач без печење – кремаст и неодолив…

Состојки:

 • 1 јајце
 • 6 лажици шеќер
 • 10 лажици гриз
 • 200 мл млеко
 • 1 ванилин шеќер
 • 800 мл млеко
 • 200 гр маргарин
 • 100 гр шеќер во прав
 • 300 мл слатка павлака
 • 2 шлаг пена
 • 150 мл млеко
 • 2 лажици шеќер во прав
 • 60 гр рендано чоколадо
 • 50 гр бисквити

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гала“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text