Кременадли меки како путер

Кременадли меки како путер

Вкусно месо на нов начин…

Состојки:

  • 4 кременадли
  • 1 праз
  • 4 чешниња лук
  • 1 пиперка
  • 1 домат
  • малку брашно
  • 1/2 лажичка црвена пипер
  • зачини
  • сол
  • бибер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text