Здрава салата со авокадо која ќе ве засити

Здрава салата со авокадо која ќе ве засити

Вкусна оброк салата која ќе ве освежи и ќе ве засити.

Состојки:

 • 1 авокадо
 • 1 манго
 • 10 шери домати
 • 1 лута пиперка
 • 6 бадеми
 • 1 лажица сок од лимон
 • 1 лажичка кафеав шеќер
 • 1 лажица маслиново масло
 • 1 лажичка буковец
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Исечкајте ги сите состојки, мангото, авокадото и шери доматите крупно, а останатите ситно.
 2. Зачинете и измешајте и вашиот оброк е спремен.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text