Совршена салата со бифтек

Совршена салата со бифтек

Совршена салата со бифтек.

Состојки:

  • 250 гр бифтек
  • микс зелени салати
  • шери домати
  • малку пармезан
  • јогурт, сенф и мајонез за прелив

Начин на подготовка:

  1. Бифтекот испржете го од двете страни и исечкајте го на тенки ленти. Потоа во сад ставете микс од зелени салати, зачинете со масло, балсамико, сол и бибер. Додајте месо, шери домати исечкани на половини и пармезан. Убаво измешајте.
  2. Направете прелив од јогурт, сенф и мајонез и прелијте ја салатата.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text