Необичен доручек: Кајгана од рерна

Необичен доручек: Кајгана од рерна

Направете необичен, а вкусен доручек!

Состојки:

  • 2 лажици крем сирење
  • 1 јајце

Начин на подготовка:

  1. Измешајте крем сирење и разматено јајце. Добро соединете, па ставете во мали садови за тарт премачкани со путер. Печете во загреана рерна 5-8 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text