Сочно пилешко со печурки за совршен ручек

Сочно пилешко со печурки за совршен ручек

Нов рецепт за ручек од пилешко месо кој ќе го обожавате!

Состојки:

 • пилешко филе
 • сол
 • мелена пиперка
 • бибер
 • кромид
 • морков
 • 300 гр печурки
 • масло
 • 5 компири
 • 1 лажица доматно пире
 • малку вода
 • 70 гр сирење
 • 2 лажици павлака
 • 1 јајце
 • 2 лажици јогурт

Во видео рецептот погледнете ја деталната подготовка и откријте како да го направите најсочното пилешко кое некогаш сте го пробале.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text