Неодолив чоколаден колач кој ќе го обожавате – готов за 15 минути, кога ќе пресечете тече чоколадо…

Неодолив чоколаден колач кој ќе го обожавате – готов за 15 минути, кога ќе пресечете тече чоколадо…

Неодолив чоколаден колач кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 120 гр чоколадни бисквити
  • 120 мл млеко
  • 50 гр чоколадо
  • какао во прав

Начин на подготовка:

  1. Во блендер иситнете бисквити, па измешајте со млеко. Добро соединете ја смесата. Калапот за мафини премачкајте го со путер или со масло, па ставете дел од смесата. Преку ставете растопено чоколадо и остатокот од смесата. Печете во рерна на 180 степени 15 минути. Посипете со какао во прав на крај.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text