Совршен омлет со тиквици и сирење

Совршен омлет со тиквици и сирење

Совршен омлет со тиквици и сирење.

Состојки:

  • 1 тиквица
  • 3 јајца
  • 50 гр сирење
  • магдонос

Начин на подготовка:

  1. Тиквиците исечкајте ги на кругови, а потоа наредете во тава во која сте загреале масло.
  2. Јајцата посолете ги и побиберете ги, па разматете.
  3. Изредајте сирење, па свртете ги тиквиците во тавата, ставете разматени јајца и преку кашкавал, како и сечкан магдонос. Поклопете и кратко печете, а потоа преклопете. Свртете и уште малку запечете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text