Посна крем салата: Идеално јадење кое може да замени и главен оброк, а се спрема за 5 минути

Посна крем салата: Идеално јадење кое може да замени и главен оброк, а се спрема за 5 минути

Посна крем салата. Идеално јадење кое може да замени и главен оброк, а се спрема за 5 минути.

Состојки:

  • 2 конзерви сардина во масло од 125гр
  • 150 гр варени моркови
  • 150 гр варен грашок
  • 150 гр варена пченка
  • 40 гр праз
  • сол и бибер
  • 200 гр посен мајонез

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте го морковот (крупно), празот ситно, а сардината исцедете ја од масло. Сите состојки добро измешајте ги во поголем сад и зачинете по вкус (сол, бибер). Потоа додадете мајонез и соединете. По подготовката се става во фрижидер да се излади.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text