Брз и вкусен ручек: Макарони со павлака и сирење

Брз и вкусен ручек: Макарони со павлака и сирење

Брз и вкусен оброк.

Состојки:

 • 2 шолји макарони
 • 1/2 чаша кисела павлака
 • 200 гр издробено сирење
 • 2 јајца
 • 1 мала шолја млеко или јогурт
 • 150 гр трапист сирење
 • сол
 • бибер
 • малку масло

Начин на подготовка:

 1. Вклучете ја рерната на 220 степени, а во меѓувреме ставете ги макароните да се готват. 
 2. Процедете ги макароните и соединете ги со претходно измешани јајца, издробено сирење и млеко. 
 3. Префрлете во сад за печење и печете околу 15 минути. Пред крај нарендајте трапист сирење и сервирајте со салата.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text