Стар рецепт за медењаци: Најубавиот бисквит кој одлично оди со чај или компот

Стар рецепт за медењаци: Најубавиот бисквит кој одлично оди со чај или компот

Овие меки и слатки медењаци се совршен десерт или ужина во зимските денови.

Состојки:

  • 5 лажици мед
  • 5 лажици шеќер
  • 1 јајце
  • 5 лажици млеко
  • 5 лажици масло
  • 450-470гр меко брашно Т400
  • 1 лажица сода бикарбона

Начин на подготовка:

  1. Во сад се ставаат медот, па шеќерот, јајцето, млекото и маслото. Промешајте сè и додадете просеано брашно и сода бикарбона. Тестото замесете го со раце. Одделете 25 топчиња кои ќе ги ставите на плехот. Се пече на 200 Целзиусови степени околу 15 минути, а потоа се остава во рерна уште 5 минути.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Емилина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text