Ослич од рерна: Никогаш полесна подготовка на риба

Ослич од рерна: Никогаш полесна подготовка на риба

Конечно пронајдовме начин за подготвување вкусен ослич, а да не е пржен во длабоко масло.

Состојки:

  • 1 кг замрзнат ослич
  • 120 мл масло
  • 1,5 лажички сол
  • 1 лажичка вегета
  • 100 гр пченично брашно
  • 1 лажица пипер
  • 1/2 лажичка лута пиперка
  • 1 лажичка зачини за сувлаки (по избор)

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Микина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text