Десерт од 2 состојки: Брз и неодолив

Десерт од 2 состојки: Брз и неодолив

Ако сакате брз и неодолив десерт без печење, еве одличен рецепт.

Состојки:

  • 400 гр чоколадо
  • 400 мл слатка павлака

Начин на подготовка:

  1. Растопете го чоколадото со слатка павлака, па префрлете во чинија. Матете додека не добиете убав крем, а потоа ставете во кеса за украсување колачи и ставете во чаши. Декорирајте по желба.

Уживајте!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text