Брз колач „Медено срце“

Брз колач „Медено срце“

Лесно и брзо се подготвува, ќе го обожавате!

Состојки за бисквит:

 • 1 шолја оштро брашно + брашно за посипување
 • 1 шолја кисела вода
 • 1/2 шолја шеќер
 • 5 лажици масло + масло за премачкување на тепсијата
 • 3 лажици какао
 • 1 лажичка сода
 • 1 лажица џем
 • малку цимет
 • малку мускатно оревче
 • прстофат сол

Останати состојки:

 • 100 гр посно чоколадо за готвење
 • 3 лажици масло
 • 4-5 лажици џем

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text