Домашно сирење – брза и едноставна подготовка: Веќе нема да купувате!

Домашно сирење – брза и едноставна подготовка: Веќе нема да купувате!

Домашно сирење – брза и едноставна подготовка: Веќе нема да купувате!.

Состојки:

  • 5 л млеко
  • 2 лажици оцет

Во видеото во прилог погледнете чекор по чекор како да направите домашно сирење…

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text